0
0

مشاوره را با تیک سی شروع کنید ...

امروزه مشاوره و منتورینگ از اهمیت بالایی برخورداراست و مهم تراز همه انتخاب یک مشاور و منتور لایق که یکی از دقدقه های مدیران شده، چرا که دنیای مجازی پر شده از مدعیان مشاوره کسب و کار و اغلب افراد کم تجربه ای که با خواندن یکسری مطالب آموزشی فکر می کنند می توانند در این حوزه موفق شوند.

 

در تیک سی شما می توانید برای کسب و کار خود مشاوره آنلاین دریافت کنید !

با برسی اجمالی برخی از ویژگی های مشاور و منتور می توانید تا حدودی خیال خود را راحت کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید بررسی رزومه مشاور یا منتور و اطمینان از صحت مطالب رزومه است.

دومین کار تماس با افرادی که قبلا از ایشان مشاوره گرفته اند، صرفاً به تبلیغات توجه نکنید حتماً تماس بگیرید.

* سومین کار اینکه ببینید آیا مشاور در زمینه درخواستی شما تجربه داشته یا خیر، اگر بتوانید شخصی را پیدا کنید که قبلا به همان صنعت مشاوره داده قطعا نتیجه بهتری عایدتان می گردد.

چهارمین کار برگزاری یک جلسه مشاوره ( نه جلسه معارفه ) یک ساعته و محک زدن مشاور است. نگران هزینه این یک ساعت نباشید ارزشش را دارد. در این جلسه کلیه حقایق برای شما آشکار می گردد. آیا مطالبی که در وب سایت و شبکه های اجتماعی منتشر کرده صرفا حفظیات بوده و یا نتیجه سالها کسب دانش و تخصص و تجربه است.

بررسی رزومه مشاور یا منتور

رزومه بسیار مهم است و باید با دقت و حساسیت بسیار ارزیابی گردد. در بررسی رزومه مشاور یا منتور اهمیت تجربه مشاوره یا منتور در حوزه مورد نظر شما مهتراز مدارک تحصیلی و گواهینامه های آموزشی می باشد. سن مشاور یا منتور هم تا حدودی میتواند کمک کند، قطعا افراد کم سن و سالی که مدعی مشاور یا منتور بودن را داشته اند زیاد دیده اید و کسب چنین تجاربی با این سن و سال های کم شک برانگیز است.

تماس گرفتن

در زمان تماس مطمئن شوید که با فرد اصلی که قبلا از مشاور یا منتور، مشاوره گرفته تماس گرفته اید. متاسفانه صداقت در همه کارها کم رنگ شده و در این صنعت هم دیده می شود.

 سولات هوشمندانه بپرسید، سوالاتی که شما را به جواب های مد نظرتان که همان ارزیابی توانایی مشاور یا منتور است برساند. 

میزان تجربه مشاور یا منتور

اینکه مشاور یا منتور در زمینه درخواستی شما تخصص داشته باشد بسیار مهم است. یک مشاور بازاریابی نمی تواند در خصوص مسائل مالی به شما مشاوره دهد. یا یک مشاور مالی قطعا تخصص ورود به حوزه های حقوقی را ندارد.  

برگزاری جلسه محک زدن مشاور یا منتور

خیلی از افراد با یک جلسه معارفه تحریک شده و إحساس می کنند این همان فرشته نجات شان است. در حالی که اگر هزینه کنند و یک جلسه یک ساعته مشاوره بگیرند قطعا نظرشان در خصوص برخی افراد عوض خواهد شد.

در جلسه مشاوره متوجه تخصص مشاور یا منتور و همچنین میزان تعهد مشاور یا منتورخواهید شد.

تعهد مهم تر است از تخصص، متاسفانه برخی از مشاوران و منتورها برای اینکه بتوانند درآمد بیشتری داشته باشند به دنبال طفره رفتن از پاسخ مناسب، وقت کشی و کشاندن به جلسه بعدی می باشند. حتما در اولین جلسه به این موضوع پی می برید.

تفاوت مشاور، منتور و کوچ چیست ؟

مشاور

تخصص دارد ولی شاید تجربه نداشته باشد. با انتقال دانش و تخصص کمک به صعود میکند.

منتور

تجربه طی راه را رفته و قبلا خودش این مسیر را رفته است. تجربه اش را به فرد منتقل می کند و کمک میکند فرد از کوه بالا بیاید.

کوچ

لازم نیست تخصص و تجربه طی راه را داشته باشد. در مسیر همراه فرد است.

دریافت مشاوره رایگان

با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان تیک سی، بهترین انتخاب را در دریافت مشاوره اختصاصی حوزه کسب و کار خود را داشته باشید.