0
0

آموزش، یادگیری و توسعه مهارت های فردی و تاثیر آن بر عملکرد کسب و کار

126 بازدید
مهارت های فردی و مدیریتی

مجموعه مهارت های کارکنان درک درستی از وظایف شغلی و چگونگی انجام موثر کارهای روزمره شغلی ایجاد می کند. زمانی که یک کارمند مجموعه مهارت کافی داشته باشد، بهتر می تواند فعالیت های روزانه را برنامه ریزی کند تا بتواند به اهداف تولیدی خود برسد. کارمند با مدیر خود کار می کند تا اطمینان حاصل کند که مهارت های فردی لازم برای اجرای برنامه های کاری روزانه را دارد. مدیر نیز برای حفظ برنامه مهارت های مدیریتی خود را برای رسیدن به اهداف شرکت افزایش می دهد، مشاور کسب و کار بهترین راهنمای شما در این مسیر است.

هر شغلی اهمیت آموزش و توسعه مهارت ها را درک می کند و مجریان برتر تمایل بیشتری به استفاده از روش های نوآورانه آموزش دارند. می توان با آموزش مدیران شرکت و کارکنان در زمینه های مختلفی مانند فروش و بازاریابی، مالی و .. به سوددهی بالاتر و جذب موقعیت رسید. تغییرات در فناوری و صنعت کالا و خدمات باعث شده که در سال های اخیر نیاز به آموزش مهارت های فردی و مدیریتی بیشتر شود و گزارش جدید نشان می دهد مشاغلی که یادگیری را با عملکرد تجاری پیوند می دهند از بیشترین کارآیی در صنایع خود برخوردارند.

مهارت های فردی
آموزش مهارت های فردی و مدیریتی موجب افزایش کارایی در کسب و کار می شود

از آنجا که شرکت ها تمایل به استفاده از انواع مداخلات آموزشی و روش های بدیع دارند، مجموعه تیک سی(tik30) با توجه به نوع کسب و کار و زمینه فعالیت آن، مشاوره کسب و کار در زمینه آموزش های لازم برای مهارت های فردی و مدیریتی ارائه می دهد. 

اقدامات لازم برای افزایش مهارت های فردی در شرکت

1- مشارکت قوی با منابع انسانی برای افزایش تاثیر آموزش

تجربه نشان داده است که سازمان های موفق رابطه نزدیکی با بخش منابع انسانی خود در زمینه آموزش و مهارت های فردی و مدیریتی مورد نیاز دارند. این همکاری اهمیت آموزش را تقویت می کند و اهداف آموزش را با نیازهای تجاری همسو می سازد.

2- بررسی اقدامات سازمان های موفق

رابطه نزدیک با منابع انسانی تنها یک بعد رشد مهارت های مدیریتی و فردی شرکت های کارآمد و موفق است. این شرکت ها تقریبا دو برابر کارکنان خود را تشویق می کنند تا مهارت های خود را به طور مداوم توسعه دهند. علاوه بر این بیش از دو برابر دیگر شرکت ها امکان نهادینه سازی یادگیری و به اشتراک گذاری بهترین روش ها و استفاده از سیستم مشاوره کسب و کار برای رشد دارند. به عبارت دیگر، این شرکت ها از اجرای ساده برنامه ها راضی نیستند و اصرار دارند که اثرات خود را اندازه گیری کنند تا مطمئن شوند که در جهت درستی در حال حرکت هستند.

یادگیری مستمر
شرکت های کارآمد به دنبال یادگیری مستمر هستند

3- ایمنی

یک کارمند موثر باید مجموعه مهارت های گسترده ای که شامل درکی از روش های ایمنی شرکت است داشته باشد. همچنین کارمند باید درک کاملی از رهنمودهای ایمنی شغل خود داشته باشد. یک مجموعه مهارت ناقص که شامل آموزش ایمنی نباشد، عملکرد شغل را به طور بالقوه خطرناک می کند. بدون مهارت های ایمنی مناسب، کارمند می تواند به خود و دیگران آسیب برساند.

4- پیشرفت

کارمندان جاه طلب دائما به دنبال بهبود مجموعه مهارت های فردی خود هستند تا بتوانند در شرکت پیشرفت کنند. یک کارمند فعال به دنبال دستیابی به مجموعه مهارت های بیشتر است تا بتواند در حالی که تلاش می کند به موقعیتی با درآمد بهتر برسد، در شغل فعلی خود نیز مهارت پیدا کند. وقتی کارکنان فعالانه به دنبال یک مهارت پیشرفته تر برای رشد در شرکت هستند، سازمان از طریق بهره وری بالاتر، توانایی پس انداز در هزینه های منابع انسانی و  ارتقا از درون، سود می برد.

انتخاب معیار مناسب برای ارزیابی مهارت های فردی و مهارت های مدیریتی

پیدا کردن معیار مناسب برای ارزیابی مهارت های فردی و مهارت های مدیریتی اهمیت فراوان دارد زیرا باعث پیوند رسمی مهارت ها و برنامه های آموزشی با عملکرد فردی می شود، در صورت عدم ارزیابی نمی توان معیارهای نامناسب را تشخیص داد و در نتیجه هزینه های صرف شده و تمام تلاش های انجام شده در این زمینه بی نتیجه خواهد بود.

ارزیابی مهارت های فردی و مهارت های مدیریتی به کمک مشاوره کسب و کار
انتخاب معیار مناسب برای ارزیابی مهارت ها، هزینه ها را کمتر و بهره وری را بیشتر می کند

جهت ارزیابی مناسب در اولین مرحله باید به شناسایی سیستماتیک توانایی هایی که بیشترین تاثیر را می توانند داشته باشند پرداخت تا به کمک آن قابلیت های قدرتمند شرکت را یافت. ارزیابی های عینی می تواند به شرکت ها کمک کند تا شکاف مهارت ها را در مقایسه با همتایان صنعت اندازه گیری کنند و با دقت بیشتری تاثیر مالی رفع این شکاف های مهارت را پیش بینی کنند.

مجموعه تیک سی برای یافتن معیارهای مناسب بهره وری کارکنان و مدیران و یافتن شکاف مهارت ها، مشاوره کسب و کار ارائه می دهد.

در مرحله دوم، به جای تلاش برای جلب توجه همه کارکنان در یک برنامه آموزشی، یادگیری را متناسب با نقاط قوت و نیازهای خاص کارکنان طراحی و ارائه باید نمود. به طور طبیعی، سیستم آموزشی باید برای هر شرکت کننده برنامه خاصی ارائه کند، اما روش هایی مانند یادگیری دیجیتال این امکان را می دهد که آموزش ها بیشتر با توجه به سطح مهارت های فعلی و نیازهای خاص کارکنان طراحی شود.

در نهایت بهتر است آموزش با عملکرد تجاری همسو شود. مهارت آموزی در خلا اتفاق نمی افتد و در تمام مشاغل این موضوع صدق می کند و اگر به این نکته توجه شود، همسو سازی آموزش با اهداف خاص عملکرد تجاری، خرید بهتر از شرکت را تضمین می کند و استفاده از معیارهای سنجش و نتایج برنامه های آموزشی کمک می کند تا منابع آموزشی حداکثر بازده سرمایه گذاری را داشته باشند. از این رو انتخاب مشاوره کسب و کار مناسب برای پیگیری و برنامه ریزی همسو سازی آموزش ها الزامی است.

افزایش مهارت با مشاوره کسب و کار
ابتکارات و برنامه های طراحی شغل برای افزایش مهارت و تنوع وظایف باید باشد

نقش مهارت های مدیریتی در سازمان

نقش مدیر در سازمان ایجاد انگیزه، هدایت و نظارت بر فعالیت های کارکنان برای دستیابی به اهداف تجارت، صرف نظر از اندازه آنها است. همچنین مدیران به دنبال بهبود عملکرد کارکنان و فرآیندهای مداوم برای حرکت سازمان به جلو هستند. از طریق تلاش های مستمر برای بهبود و ارزیابی، مدیران می توانند مشاغل را به سمت آینده سوق دهند.

در شرکت های بزرگ، منابع انسانی و مدیریت ممکن است تمام تلاش خود را بکنند تا ترکیبی از مهارت های مدیریتی مورد نیاز برای یک شغل ایجاد کنند، حتی ابتکارات و برنامه های طراحی شغل برای افزایش مهارت و تنوع وظایف انجام دهند. اما در یک تجارت کوچک معمولا از کارکنان انتظار می رود طیف گسترده ای از وظایف را به دلیل محدودیت کارکنان و ظرفیت انجام دهند. در هر صورت مهارت های متنوع برای تمام کارکنان از جمله مدیر الزامی است.

مدیر به وسیله مهارت های مدیریتی، کارکنان را به سوی موفقیت هدایت می کند.
امتیاز
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tik30.com/?p=2056
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم تیک سی
تیم تیک سی با فعالیت در حوزه مشاوره کسب و کار سعی دارد تا بتواند بهترین خدمات و آموزش های رایگان را به تمامی کاربران ارائه دهد
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آموزش، یادگیری و توسعه مهارت های فردی و تاثیر آن بر عملکرد کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.