0
0

برندسازی و اهمیت آن در کسب و کار

100 بازدید
brand

برند در حقیقت چهره کسب و کار شماست. بدون چهره نمی توانید نسبت به رقبای خود متمایز باشید. برندسازی باعث ایجاد اعتبار و ایجاد اعتماد بین مشاغل و مصرف کنندگان می شود و عاملی است که مشتریان را ترغیب می کند تا از یک شرکت خرید کنند و در آینده مجددا همان شرکت را انتخاب کنند.

برندسازی کسب و کار

برند عبارت است از یک روش بازاریابی که در آن شرکت نام، نماد یا طرحی را ایجاد می کند که متعلق به شرکت است. این امر به شناسایی محصول و تمایز آن از سایر محصولات و خدمات کمک می کند. برندسازی از این جهت اهمیت دارد که نه تنها باعث تاثیرات به یاد ماندنی در مصرف کنندگان می شود بلکه به مشتریان این امکان را می دهد تا بدانند چه انتظاری از شرکت داشته باشند و راهی برای تشخیص شرکت از رقبا و مشخص کردن بهترین پیشنهاد فراهم می کند.

هرکسی می تواند یک کسب و کار ایجاد کند. اما برندسازی چیزی فراتر از پر کردن مدارک و افتتاح حساب بازرگانی است. برند تنها یک آرم یا شعار نیست بلکه احساسی است که مردم با دیدن یا شنیدن آن حس می کنند. برندسازی قدرتمندترین ابزار بازاریابی در جهان است و می تواند یک کسب و کار موفق ایجاد کند.

برندسازی
برندسازی قدرتمندترین و موثرترین ابزار بازاریابی است

هویت برند برای برندسازی

هویت برند اصولا به معنی اعتبار شرکت است. این هویت را شرکت تعیین نمی کند بلکه توسط مشتریان تعریف می شود.  

هویت برند یکی از جنبه های خاص کسب و کار نیست و از چندین فاکتور مانند ارزش شرکت، سبک ارتباطی، پیشنهادات محصول، آرم، طیف رنگ و موارد دیگر تشکیل شده است. همه این عناصر در تصویر کشیدن برند در دنیای خارج کمک می کنند و درک حاصل از این عوامل در نهایت به هویت برند تبدیل می شود.

هویت برند مک دونالد را در نظر بگیرید، با دیدن این آرم یا شنیدن آن چه فکری می کنید؟ ممکن است برخی رونالد مک دونالد را تصور کنند و برخی دیگر طعم و بوی سیب زمینی سرخ کرده را تصور کنند. صرف نظر از آنچه هر شخص تصور می کند، مک دونالد یک برندسازی جهانی انجام داده است و همه دقیقا می دانند چه انتظاری از این شرکت دارند.

هویت برند
هویت هر برند به وسیله مشتریان تعیین می شود

ایجاد استراتژی برند: برای موفقیت بلندمدت

استراتژی برند یک برنامه بلندمدت برای توسعه یک برند موفق و دستیابی به اهداف خاص است. یک استراتژی برند کاملا مشخص، بر تمام جنبه های یک کسب و کار تاثیر می گذارد و ارتباط مستقیمی با نیازها، احساسات و محیط رقابتی مشتریان دارد.

همانطور که برندسازی توسعه می یابد، کسب و کار نیز گسترش می یابد. به عبارت دیگر، با تعیین اهداف تجاری، برندسازی شکل می گیرد. بر اساس این اهداف بلندمدت، تلاشهای تجاری استراتژیک شکل می گیرند. به عنوان مثال اگر سازمانی به دنبال مخاطب جدید باشد، استراتژی برندسازی متفاوتی نسبت به سازمانی که به دنبال افزایش سهم بازار است خواهد داشت و به همین دلیل تعریف هدف یک نقطه شروع اساسی برای هر استراتژی برند است.

در تعیین استراتژی برند سه چیزی وجود دارد که باید مشخص شود:

هدف برند چیست؟

مشتری ها چه کسانی هستند؟

برند، موفقیت بلندمدت را چگونه تعریف می کند؟

مجموعه تیک سی(tik30) با ارائه مشاوره سازمانی در زمینه برندسازی به کسب و کارها کمک می کند تا اهداف خود را تعیین کنند، به مشتریان خود نزدیک شوند و موفقیت خود را در رسیدن به اهداف ارزیابی کنند.

استراتژی برندسازی
با تعیین اهداف کسب و کار، استراتژی کسب و کار مشخص می شود

ویژگی های برند

1- ارزش تجاری را افزایش می دهد

برند در زمان ایجاد محصولات جدید و فعالیتهای آینده مهم است و یک برند موجود می تواند اهرم نفوذ بیشتری در صنعت و ایجاد ارزش تجارت ایجاد کند. برند به دلیل جایگاه مستحکم آن در بازار، به یک فرصت سرمایه گذاری جذابتر تبدیل می شود.

2- مشتریان جدیدی جذب می کند

یک برندسازی خوب به طور کلی موجب برداشت مثبت از شرکت در بین مصرف کنندگان می شود و به دلیل آشنایی و قابلیت اطمینان با آن برند می توانند به آن اعتماد کنند. پس از تثبیت برند، تبلیغات دهان به دهان بهترین و موثرترین روش تبلیغاتی شرکت خواهد بود.

3- ایجاد غرور و رضایت مندی در کارکنان

وقتی کارمندی در شرکتی با برند قوی کار می کند، رضایت بیشتری خواهد داشت و به کارهایی که انجام می دهد افتخار خواهد کرد. کار برای یک برند معتبر و قابل توجه در بین مردم باعث لذت و رضایت خاطر بیشتر کار در آن شرکت می شود.

4- ایجاد اعتماد در بازار هنگام برندسازی

ظاهر حرفه ای و برند به شرکت در ایجاد اعتماد مصرف کنندگان، مشتریان بالقوه و مشتریان موجود کمک خواهد کرد. افراد به احتمال زیاد با شرکتی که تصویری شفاف و حرفه ای دارد تجارت می کنند. با برندسازی مناسب، مردم احساس می کنند که می توانند به شرکت، محصولات و خدماتی که ارائه می دهد و نحوه اداره تجارت آن اعتماد کنند.

5- پشتیبانی از تبلیغات

تبلیغات یکی دیگر از مولفه های برندسازی است و استراتژیهای تبلیغاتی، مستقیما نشان دهنده برند و تصویر مورد نظر آن است. تکنیکهای تبلیغاتی مانند استفاده از محصولات تبلیغاتی از شرکت های معتبر و برندسازی برجسته، یک استراتژی تبلیغاتی منسجم و جذاب که به خوبی در اهداف تجاری شما اجرا می شود را آسان می کند.

برندسازی مناسب
برندسازی مناسب موجب برداشت مثبت از سازمان می شود

برندسازی در کسب و کار اینترنتی

یک برند قدرتمند و قابل تشخیص، برای یک کارآفرین سرمایه بزرگی محسوب می شود و به مشتریان کمک می کند تا شرکت و محصولات و خدمات آن را به سرعت تشخیص دهند. با شناخت و شناسایی ارزشهای مشتری در کسب و کار اینترنتی، می توان به برجسته شدن برند شرکت کمک کرد. این امر به ویژه برای فروشگاه هایی که با دیجی کالا، آمازون و سایر کسب و کارهای اینترنتی مشهور رقابت می کنند بسیار مهم است. آمازون اطلاعات زیادی در مورد محصولاتی که می فروشند و حتی حمل و نقل در همان روز ارائه می دهد. بسیاری از مردم به دلیل دسترسی گسترده ای که به آمازون دارند از آن استفاده می کنند و این نشان دهنده موفقیت شگفت انگیز آنها در برندسازی است. یک تجربه عالی در معامله، دلیل دیگری برای انتخاب یک فروشگاه نسبت به رقبا به مصرف کنندگان می دهد. در کسب و کار اینترنتی بهتر است قیمت های پایین ارائه شود مگر آنکه محصول و برند بسیار خاص باشد و ارزش ارتباط شخصی با مشتری را افزایش دهد در این صورت مشتری حاضر است مبالغ بیشتری پرداخت کند و سود بیشتری نصیب سازمان خواهد شد. از آنجا که محصولات اینترنتی قابل لمس نیستند مشتریان تردیدی بیشتری در خرید آنها دارند بنابراین زمانی که از یک محصول راضی باشند وفاداری بیشتری به برند خواهند داشت.

کسب و کار آنلاین
به دلیل دسترسی گسترده تر، کسب و کار آنلاین توانایی رشد بالایی دارد
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tik30.com/?p=1985
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم تیک سی
تیم تیک سی با فعالیت در حوزه مشاوره کسب و کار سعی دارد تا بتواند بهترین خدمات و آموزش های رایگان را به تمامی کاربران ارائه دهد
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد برندسازی و اهمیت آن در کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.